Czy warto zainteresować swoje dziecko fotografią?

7 grudnia 2023

Czy kojarzysz ten moment, w którym twoje dziecko sięga po smartfon i chce robić zdjęcia? Dzieci posiadają wielką chęć odkrywania świata i naturalnie wyczuwają, że robienie zdjęć im w tym pomaga.
Warto przekuć te pierwsze próby fotograficzne w początek pasji na całe życie.

Z tego artykułu dowiesz się jakie są korzyści w rozwijaniu pasji do fotografii w twoim dziecku.

1. Kreatywność: Fotografia zachęca dzieci do rozwijania swojej wyobraźni i kreatywności. Szukanie ciekawych kadrów, eksperymentowanie z kolorami i kompozycją rozwijają zdolności
artystyczne.

2. Obserwacja: Fotografia uczy dzieci zauważania szczegółów w otaczającym świecie. Dzięki aparatom dzieci uczą się spostrzegać i zapisywać swoje spostrzeżenia w formie obrazów.

3. Wyrażanie emocji: Fotografia pozwala dzieciom wyrażać swoje uczucia i spostrzeżenia w nietypowy sposób. To narzędzie do opowiadania swojej historii za pomocą obrazów.

4. Cierpliwość i koncentracja: Fotografia wymaga czasu i uwagi. Proces poszukiwania
odpowiedniego kadru, ustawień aparatu czy edycji zdjęć kształtuje cierpliwość i zdolność
skupienia.

5. Samodyscyplina: Angażowanie się w rozwijanie umiejętności fotograficznych wymaga systematyczności i samodyscypliny. Dzieci uczą się planowania i organizacji czasu.

6. Zdolności społeczne: Fotografia może być pretekstem do nawiązywania relacji z innymi. Spotkania fotograficzne, kursy czy wspólne projekty mogą sprzyjać budowaniu zdolności społecznych.

7. Duma i satysfakcja: Widzenie własnych postępów w dziedzinie fotografii może budować poczucie dumy i satysfakcji. To motywuje do dalszego rozwoju i eksplorowania własnych umiejętności.

Ten artykuł przygotowało dla was Wydawnictwo Ogon, które debiutuje na rynku wydawniczym książką Fotografia dla dzieci.

Opis książki:

Bogato ilustrowane kompendium wiedzy o historii fotografii, pracy fotografa, sprzęcie
fotograficznym, a także poradnik początkującego fotografa. 

Wokół ciebie wszędzie są zdjęcia, a ty nie wiesz, w jaki sposób zostały wynalezione?

Nie przejmuj się!

Książka Fotografia dla dzieci to pierwsza publikacja na rynku wydawniczym, która dokładnie ci to wyjaśni. 

W książce czeka na ciebie wiele fascynujących zagadnień i zadań, między innymi poznasz historię szklanej kuli i latarni magicznej, zajrzysz do szafy fotografa, sfotografujesz psy napotkane podczas spaceru oraz stworzysz swoją własną camerę obscurę!

Monika Rejkowska

www.wydawnictwoogon.pl