Prezentownik od Kaszewskiej

12 grudnia 2023

Kiedy myślę o prezentach pod choinką, jako pierwsze przychodzą mi do głowy upominki indywidualne, które pokażą moim bliskim, że dołożyłam wszelkich starań, by prezent był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.
Od dawna nie kupuję gotowych zestawów prezentowych, które później znajduję schowane w szafie u rodziców. To samo dotyczy ciepłych skarpet czy kosmetyków, których obdarowany zwyczajnie… nie potrzebuje.

Jako fotografka, przekonałam się już mnóstwo razy o tym, że ponadczasowe i zawsze w cenie będą prezenty związane ze zdjęciami.
Zwyczajnie dlatego, że lubimy wspominać, wracać do dobrych chwil, porównywać, jak się zmieniamy, jak rosną nasze dzieci, wnuki…

Młodsze pokolenie, w tym życiowym pędzie, chętnie się zatrzymuje podczas sesji z rodziną czy oglądając album po niedzielnym obiedzie. Zaś starsze pokolenie, tęskniące za dziećmi, wnukami, może mieć je zawsze blisko w postaci wydruków w galerii ściennej czy ramek ze zdjęciami na półce.

Przedstawiam Ci 5 propozycji na prezent, który sprawi, że przynajmniej raz zobaczysz łzę wzruszenia, u Twojej babci, mamy, a nawet taty!
Od razu przypomina mi się moment, w którym podarowałam moim rodzicom album tradycyjny, w który wkleiłam ich zdjęcia z czasów kawalerskich, ślubne i z naszego wczesnego dzieciństwa. Mój tata stracił na chwile głos, a jego oczy wyraźnie się zaszkliły! O reakcji mamy nie muszę dużo mówić – łzy wzruszenia przeplatane śmiechem, były podczas oglądania całego albumu.

Kiedy te zdjęcia leżały w szufladzie, w rodzinnym domu, tyle lat, rzadko je oglądaliśmy. Ale gdy dostały wyjątkową oprawę w postaci stałego miejsca w tradycyjnym albumie, z czarnymi kartami, wróciła im ta wyjątkowa moc! Polecam każdemu!

I tak, PIERWSZA propozycja to ALBUM TRADYCYJNY. Możesz w nim wykleić zdjęcia z zapomnianego  pudła Twojej babci lub odbitki, które skrzętnie zbierasz przez lata. Polecam Ci także podarowanie
albumu (nawet z personalizowanym grawerem) w zestawie z voucherem na odbitki i przylepcami do ich przyklejenia na kartach albumu. Żadnej wymówki, że „nie wiem jak je przykleić”, nie będzie.
Album tradycyjny ma tę moc, że można w nim zamieszczać ręcznie pisane opisy, nazwiska, historie. Można zrobić swoisty rodzinny pamiętnik.

DRUGA propozycja to ALBUM drukowany wg projektu – uporządkowanie gigabajtów zdjęć piętrzących się na dysku komputera. Możesz zrobić taki prezent sobie lub podarować voucher na album, komuś, o kim wiesz, że ma takie elektroniczne skarby. Album może mieć okładkę fotograficzną, ze zdjęciem, napisem, jaki sobie wymyślisz lub w miziastej oprawie, w pięknym kolorze pasującym do wnętrza domu. Tak! Album premium pełni też funkcje dekoracyjne.

A jeśli uznasz, że nie masz zdjęć, które chciałabyś wydrukować, to na pomoc przychodzi VOUCHER NA SESJĘ, jako TRZECIA opcja wyjątkowego prezentu. To przeżycie w formie profesjonalnej sesji zdjęciowej dla siebie, dla rodziny, dla kogoś bliskiego, zostanie w sercu obdarowanego już na zawsze. I nie będzie można powiedzieć, że brakuje fajnych zdjęć do wydruku…

CZWARTA propozycja to zdjęcia wydrukowane w formie galerii. Może to być galeria ścienna, wykonana z ramek w różnych rozmiarach lub z kart na piance, w eleganckiej ramce (tzw. passe-partout), pasujących do każdego wnętrza. Lub w formie ramek do postawienia na półce. Takie gotowe wydruki, z taśmami do przyklejenia, będą przypominały obdarowanemu, każdego dnia o tym, kto wpadł na ten genialny pomysł. A jeśli masz jedno, wyjątkowe zdjęcie, które lubisz, możesz je
wydrukować w formie FOTOOBRAZU na płótnie lub na piance.

Ostatnią, PIĄTĄ opcją są kalendarze, dostępne w różnych formatach, opcjach. Ja gorąco polecam ścienne, z osobną kartą i zdjęciem | kolażem na każdy miesiąc. U moich rodziców i teściów, takie kalendarze sprawdzają się od wielu lat.
A jeśli nie wiesz, którą opcje wybrać, jak zabrać się za przygotowanie zdjęć, to odezwij się do swojego fotografa – zapewne pomoże Ci we wszystkim. A jeśli go jeszcze nie masz, w sensie swojego fotografa, to rozejrzyj się wokół.

Tekst i zdjęcia: Patrycja Kaszewska
www.patrycjakaszewska.com